Все більше країн забороняють майнінг біткоінів 

Майбутнє криптовалют невідоме. Наразі біткоін переживає не найкращі часи. Його ціна знову побила антирекорди. 


Проте це ще не вся біда цієї сфери. Після повної заборони біткоїнів у Китаї, майнінг поступово стали забороняти й в інших країнах світу.


Спочатку майнери перенесли свої ферми до таких північних країн як  Казахстан, Іран, регіон Косово і Абхазія. Але і тут з цим почали виникати серйозні проблеми.


Робота ферм призвела до блекаутів по всьому світу - від Тегерана до Алмати. Тому влада розпочала боротьбу з цією діяльністю усіма доступними засобами.


Косово не просто так стало одним із найпопулярніших притулків майнерів. 

Місцеві вугільні електростанції поставляли туди відносно дешеву електрику. Але через майнінг біткоінів регіон змушений імпортувати природний газ і 40% електроенергії з-за кордону.


31 грудня там заборонили виробництво криптовалют по всій території. Ситуацію ускладнює ще й той факт, що більшість майнерів взагалі не платить за електроенергію, використовуючи незаконні підключення.


У травні від блекаутів постраждали й іранські міста. Через перевантаження електростанцій Тегеран теж ввів обмеження на майнінг біткоінів. За офіційними даними, на ферми припадає 3-4% всього навантаження електромереж. Поки що заборона триватиме до середини березня.


В Ісландії, конкуренцію майнерам складають ще й виробники алюмінію та дата-центри. Країна вже почала страждати від перебоїв з електрикою. В результаті 7 грудня було оголошено, що запити на постачання електроенергії на майнінг задовольняти більше не будуть.


А у Швеції представники місцевої влади відправили відкритий лист місцевим регуляторам та запит до органів ЄС. Вони закликають заборонити майнінг на всій території Євросоюзу. За їх словами, це заважає зеленій революції в ЄС, бо енергію витрачають не на реальні сектори економіки. Електроенергії, яку використовують для майнінгу одного біткоїну достатньо, щоб електромобіль середнього розміру проїхав 1,8 млн км.


Жителі Абхазії теж незадоволені зростанням енергоспоживання та відключенням електрики через майнінг. У країні з населенням близько 250000 у 2020 році вже налічувалося 625 майнінгових ферм. Тому уряд офіційно заборонив майнінг. Але щоб спіймати правопорушників, правоохоронцям доводиться буквально вриватися до будинків мешканців. Таємні міні-ферми часто розміщуються прямо на кухнях та спальнях.


У США майнінг біткоінів теж залишається під питанням. Навіть штати багаті на електроенергію, на кшталт Техасу та Кентуккі, не розраховані на видобуток криптовалют у періоди пікових навантажень. Але майнери навряд захочуть зупиняти роботу своїх ферм.


На думку експертів, проблема цієї галузі полягає в тому, що в світі просто недостатньо енергетичних потужностей для видобутку криптовалют.